top of page
Team_Kronos-Ugur_Mumcu_Yol_Kosusu-2024-1.png

Genel Bilgiler

Güncel duyuruları ve açılan kontenjanları instagram.com/teamkronostr  adresinden takip edebilirsiniz.

 

Kayıt listesi ve numaranız eposta adresinize gönderilecektir. Lütfen size ulaşabileceğimiz geçerli eposta adresinizi kayıt formuna giriniz.

 

Ön kayıt formu 15 Ocak, saat 12:00 de aktif olacaktır. Kayıtların ücretsiz olması nedeniyle bu sene yine 40 dakikada dolan kontenjan hakkının gerçekçi olması için, geçen sene kayıt olan fakat katılmayan sporcular yedek listede bekletilecektir.

 

Kesin katılımcı listesi 21 Ocak tarihinde https://teamkronos.com/ugur-mumcu-yolkosusu/katilimcilar/  sayfasında yayınlanacaktır.

 

Başarılar dileriz.

Tarih: 28 Ocak 2024, Pazar

Yer: Kartal Sahil Meydanı

Mesafe: 10Km

Kayıtlı-kontenjan: Kayıtlar 15 Ocak Pazartesi, saat 12:00 de açılacaktır. Katılım ücretsiz olup, kontenjan 1500 koşucu ile sınırlıdır. Katılımcılar 18 yaşını doldurmuş olmalıdır.

Son kayıt tarihi: 19 Ocak Cuma, saat 17:00 (Kontenjan dolarsa kayıtlar daha önce de kapanabilir.)

Numara teslimi: 28 Ocak günü (yarış sabahı) saat 08:00-10:00 saatleri arasında etkinlik alanında yapılacaktır.

Organizasyon: KARTAL BELEDİYESİ & TEAM KRONOS

Program

08:00   Numara dağıtımı açılış

10:00   Numara dağıtımı kapanış

10:30   Yarış başlangıcı

12:00   Parkur kapanışı

12:30   Ödül Töreni

Uğur Mumcu Yol Koşusu - Program

Etkinlik Alanı ve Parkur

Koşu, Kartal Sahil Meydanı’ nda başlayıp bitecektir. Etkinlik alanında giyinme kabinleri ve tuvalet mevcuttur. Vestiyer-emanet hizmeti olacaktır.

Sahil yolu parkurunun tamamı deniz seviyesinde koşulacak olup, düz asfalttır.  Asfalt zemine uygun her tür koşu ayakkabısı ile koşulabilir. Yarış öncesi hava durumu takip edilerek, uygun kıyafetler tercih edilmesi ve rüzgarlık/yağmurluk, bandana/şapka, eldiven gibi ek koruyucu kıyafetlerin yanınızda bulundurulması önerilir. Koşu sonrası ıslak kıyafetlerinizi mutlaka değiştirmeniz ve mümkünse kuru yedek kıyafet ve ayakkabı bulundurmanız sağlığınız açısından önemlidir.

Uğur Mumcu Yol Koşusu - Parkur

Genel Konular

Aşağıdaki kategorilerde ödül dağıtılacaktır. Masterler (35 yaştan itibaren) yaş gruplarının belirlenmesinde doğum günü baz alınır. Yaş teyidi için nüfus kağıdı kontrolü yapılacaktır.

  • Genel klasman (tüm yaşlar)

  • Yaş grupları (35-39, 40-44, 45-49, 50-54, 55-59, 60-64, 65-69, 70-74, 75+)

Yarışma, Atletizm Federasyonu ve IAAF yarışma kurallarına uygun olarak yapılacak olup, yerli ve yabancı uyruklu tüm koşuculara açıktır.

Ara sonuçlar yayınlandıktan 15 dakika içerisinde 150TL itiraz bedeli ve dilekçe ile müsabaka direktörlüğüne başvurarak itirazınızı yapabilirsiniz. İtirazınız kabul olması halinde itiraz bedeli geri ödenir ve gerekli düzeltme yapılarak sonuçlar revize edilir. Daha sonra yapılacak itirazlar geçersizdir.

Mücbir sebeplerden ötürü ertelenme, iptal, parkur değişikliği hakkı saklı olup, katılımcılar son belirlenen şartlara uymakla mükelleftirler. Tüm katılımcılar, yarışma kurallarını bilerek katılmış kabul edilir.

Ödüller

  1. Tüm sporculara katılım madalyası verilecektir.

  2. Genel klasman ilk üç dereceye kupa verilecektir.

  3. Yaş gruplarında bireysel kürsü derecelerine madalya verilecektir.

  4. Aşağıda açıklanan nakit para ödülleri haricinde sporculara herhangi bir ödeme yapılmayacaktır.

  5. Genel klasman nakit ödülleri tüm yaşları kapsar. Koşucular kendi yaş grubu sıralamasında ayrıca kürsüye çıkarlar. Farklı talepler değerlendirilmez. Genel klasmanda toplam 52.000 ₺ nakit ödül aşağıdaki şekilde dağıtılacaktır.

___________________________________________________________________________________________________________________________________

1. 8000 ₺     2. 6000 ₺     3. 4000 ₺     4. 3000 ₺     5. 2000 ₺

6. 1000 ₺     7. 500 ₺     8. 500 ₺     9. 500 ₺     10. 500 ₺
___________________________________________________________________________________________________________________________________

ÖNEMLİ: Tüm ödüller törende sırasıyla verilecek, erken ayrılmak isteyenler için özel bir uygulama olmayacaktır. Törene katılamayacak hak sahipleri, yerlerine bir refakatçi bırakmalıdırlar. Ödüller daha sonra iletilmeyecektir. Ödül alacak kişilerin, destekçi kurumların, organizasyon komitesinin onurlandırılması için etkinliğin tamamını bir bütün olarak düşünerek katılmanızı önemle rica ederiz.

Nasıl Gelirim?

Kartal Sahil Meydanı, Kartal merkezinde, sahil yolu yanında, İDO iskelesi karşısındadır. Her türlü karayolu ulaşımı ve Marmaray (tren) ile ulaşım mümkündür. Sahil yolu trafiğinin 08:30-12:00 saatleri arasında kapalı olacağını düşünerek hareket etmeniz önerilir.

bottom of page