top of page

Yardımseverlik Koşusu

Yardımseverlik koşusu, tüm dünyada STK’ları (sivil toplum kuruluşları) desteklemek için başarı ile kullanılan bir kaynak geliştirme metodudur. 100 bin+ gönüllü koşucu, Mart 2008′ den bu yana, Adım Adım tarafından geliştirilip, yönetilen İyilik Peşinde Koş Platformun’ nda yer alan 100+ sivil toplum kuruluşuna ait projeler için iyilik peşinde koşmuş ve bugüne kadar 800bin+ bağışçı aracılığıyla, 100 milyon+ TL bağış toplanmasına aracılık etmişlerdir.

 

Şeffaflık ve hesap verebilirlik konusunda öncü olan Adım Adım, bütün bağışların anında izlenebileceği İPK (İYİLİK PEŞİNDE KOŞ) PLATFORMU ile bu alanda Türkiye’ de bir ilki de gerçekleştirmiştir.

 

Yardımseverlik koşusu, sadece bağış toplamak anlamına gelmez. Aynı zamanda kalbinizi ısıtan, çözülmesini arzu edip, dikkat çekmek istediğiniz bir amacı sosyal çevrenize de duyurmuş olursunuz. Bu, yardımseverlik koşusu yaptığınız STK için bir nevi elçilik rolü üstlendiğiniz anlamına da gelir. Kısacası, topladığınız bağışın yanı sıra, farkındalık sağlar ve sorunun çözülmesine katkıda bulunursunuz.

İYİLİK PEŞİNDE KOŞ

Adım Adım’ ın gönüllü koşucu sayısı 2021 Kasım ayı itibarıyle 100 bin kişiyi aşmıştır.

 

Siz de Team KRONOS ve Adım Adım ile Ultimate CUNDA’ da iyilik peşinde koşmak / yüzmek / pedallamak isterseniz, ipk.adimadim.org’ u ziyaret etmeniz ve sorularınız olursa iyilikpesindekos@adimadim.org  ’a e-posta gönderemeniz yeterlidir.

Kısaca Adım Adım ve Yardımseverlik Koşusu

Yardımseverlik Koşusu Nasıl Yapılır?

bottom of page