top of page
Team_Kronos-Ultimate_Buyukada-2024-1.png

Genel Bilgiler

Tarih: 

Yer: Büyükada Aya Nikola Plajı (Büyükada-Maden Yılmaz Türk Cd. No:147 34970 Adalar/İstanbul)

Parkurlar: Koşu 10km / Yüzme 1,5km / Mtb 10km / Kombine

Destekleyenler: HİS Federasyonu, Adalar Kaymakamlığı, İBB Spor İstanbul, WWF Türkiye,

Katılımcı profili: Tüm katılımcıların 18 yaşını doldurmuş olması zorunludur. Kontenjan 400 kişi ile sınırlıdır.

Kayıt Prosedürü

Kayıt formunu doldurup, ödemesini yaptıktan sonra isminiz katılımcı listesinde görünecektir. Yanlış girdiğiniz bir bilgi olursa e-posta göndererek düzeltilmesini sağlayabilirsiniz.

Son kayıt tarihi …….. Salı günüdür. Bu tarihten sonra veya etkinlik alanında kayıt alınmayacaktır. Kontenjan dolduğunda kayıtlar daha erken bir tarihte de kapanabilir.

 

Erken kayıt: 

Geç kayıt: 

ÖNEMLİ: Katılımcıların (iş, aile,sağlık vb.) herhangi bir nedenden ötürü etkinliklere katılamaması durumunda ücret iadesi yapılmaz. Kayıt ücretleri bir başka etkinliğe veya kişiye aktarılmaz.

Plastik Atıksız Etkinlik: Adalarda özellikle plastik kullanımının önlenmesi ve atık miktarının azaltılmasını desteklemek amacıyla, parkurda tek kullanımlık su şişesi/bardağı kullanılmayacaktır. Etkinlik alanında içme suyu ikmali yapabilirsiniz fakat parkurdayken su içmeyi düşünüyorsanız kişisel su kabınızı (matara, camel bag vs…) üzerinizde taşımanız gerekecektir.

Sporcu Kiti: Koşuculara çipli numara, bisikletçilere çipli plaka, yüzücülere bone ve çipli bileklik verilir. Numara ve çipini kullanmayan katılımcılar tasnif dışı kalırlar. Sporcu kitleri, her katılımcının şahsen kendisine ve kimlik ibraz edilerek, imza karşılığında verilecektir. Katılacağınız branşın başlangıç saatinden en az 30 dakika önce teslim alınmayan kitler verilmez ve bir hak iddia edilemez.

Program

09:00 / Koşu, kombine ve koşu içeren (ikili) branşların kit dağıtımı

10:30 / Koşu başlangıcı

12:00 / Yüzme, mtb ve yüzme+mtb (ikili) kit dağıtımı

13:00 / MTB başlangıcı

14:30 / Yüzme başlangıcı

16:00 / Toplu ödül töreni

Ultimate Büyükada - Program

Etkinlik Alanı ve Parkurlar

Tüm etkinlik Büyükada Aya Nikola Plajı tesislerinde yapılacaktır. Bu alanda giyinme, tuvalet, vestiyer ve sağlık hizmeti bulunacaktır.

Adres: Büyükada-Maden Yılmaz Türk Cd. No:147 34970 Adalar/İstanbul

Ultimate Büyükada - Parkur-01

Yüzme Parkuru: Seyirci izlenimine müsaittir. Deniz zemini kumluk ve 3 – 20m derinliktedir. Su sıcaklığı ortalama 18 santigrad derece civarındadır. Her tür mayo ve wetsuit kullanımı serbesttir. Parkur 750 metrelik 2 tur olarak yüzülecektir ve şamandıralar ile işaretlenmiştir. İlk tur 30 dakikada, parkurun tamamı 60 dakikada tamamlanmalıdır. Zaman aşımı diskalifiye sebebidir ve yüzücüler parkur dışına alınacaklardır.

Koşu Parkuru: Arazinin yapısı nedeni ile çıkış ve inişler olacaktır. Zemin asfalt ve bazı kısımları taşlı, sert topraktır. Parkur 1 metre irtifadan başlar ve en yüksek noktası 150 metredir. Herhangi bir koşu ayakkabısı ile rahatlıkla koşulabilse de biraz kalınca ve şok emici tabanlı bir ayakkabı ile koşmanız önerilir. Hava şartlarına uygun kıyafetler giyilmelidir.  Parkurları bitirme limiti 90 dakikadır. Bu süreyi aşanlar sıralamaya giremeyeceklerdir. Su istasyonu olmayacağı için koşucular sularını kişisel mataralarında taşımalıdırlar.

Ultimate Büyükada - Parkur-02
Ultimate Büyükada - Parkur-03

MTB Parkuru: 10 km MTB parkuru, koşu parkuru ile aynıdır. Mutlaka ön amortisörlü bir dağ bisikleti,  kilitli pedal, eldiven ve pedli tayt önerilir. Kask zorunludur. Su istasyonu olmayacağı için bisikletçiler sularını mataralarında taşımalıdırlar. Parkur bitirme limiti 60 dakikadır. Zaman aşımı yapanlar sıralamaya giremezler.

Ultimate Büyükada - Parkur

Kategori ve Ödüller

Yaş Tasnifi: Nüfus kağıdındaki doğum yılı baz alınarak 4 farklı yaş grubu yapılır; 18-29 Yaş / 30-39 Yaş / 40-49 Yaş / 50 ve üzeri yaşlar.

 

A. Tek Branş Katılımı ve Ödülleri: Yüzme veya Koşu veya MTB etaplarından birine katılacağınız anlamına gelir. Süre limitleri içerisinde parkurunu tamamlayamayanlar tasnif dışı kalırlar.

Her branş için parkurunu tamamlayan tüm katılımcılara anı madalyası verilir.

Her branşta kadın/erkek 4 farklı yaş grubunda ilk üç dereceye kürsü madalyası verilir.

Tek branş için kayıt formunda “branş” seçimi yapılarak buna göre kayıt ücreti ödenmelidir.

 

B. İkili Branş Katılımı ve Ödülleri: Herhangi iki branşta kendisini denemek isteyenler içindir. Katılınan branşların tasniflerinde ayrı ayrı değerlendirilir ve ödülleri alınır. Ayrıca bir “ikili” değerlendirmesi yapılmaz. Kayıt formunda katılmak istenilen ikili branş seçilerek ödemesi yapılır.

 

C. Kombine Katılım ve Ödülleri: Hem koşu, hem de yüzme parkurlarına katılacağınız anlamını taşır. Kombineciler en ucuz katılım ücreti ile ilgili kategorilerin tüm ödüllerine sahip olacaklardır. Amaç, katılımcıları tüm branşlarda gün boyu etkin olmaya teşvik etmektir.

 

Kombine sıralamasına girebilmek için ilgili parkurlar belirtilen limitler içerisinde  tamamlanmalıdır. Branşlardaki bitiriş sıralamaları/süreleri toplanarak kombine genel klasman sıralaması oluşturulur. Eşitlik halinde; doğum tarihine (yıl-ay-gün sırasıyla) bakılır. Yaşı büyük olan avantajlıdır.

 

Genel klasman kadın/erkek ilk 3 dereceye kupa verilir (yaş grubu yoktur).

Kombine katılmak için; kayıt formunda “kombine” seçeneği işaretlenmeli ve kayıt ücreti yatırılmalıdır.

 

ÖNEMLİ: Tüm ödüller törende sırasıyla verilecek, erken ayrılmak isteyenler için özel bir uygulama olmayacaktır. Törene katılamayacak hak sahipleri, yerlerine bir refakatçi bırakmalıdırlar. Ödüller daha sonra iletilmeyecektir. Ödül alacak kişilerin, destekçi kurumların, organizasyon komitesinin onurlandırılması için etkinliğin tamamını bir bütün olarak düşünerek katılmanızı önemle rica ederiz.

Kurallar / Hatırlatmalar

* Kayıt formunu doldurup, kayıt ücretini yatırmalısınız. Katılımcılar listesini kontrol ederek, bilgilerinizde değişiklik olacaksa lütfen eposta gönderiniz.
* Nüfus kağıdınız yanınızda olmalıdır, yaş tasnifi buna göre yapılacaktır.
* Belirlenen parkur dışına çıkılması diskalifiye sebebidir. Parkur üzerinde yönlendirme işaretleri ve hakem kontrol noktaları ile video çekimi olacaktır.
* Numaralar kimlik kontrolü ile ve imza karşılığı teslim edilecektir. Numarasız şekilde parkura girilmemelidir. Verilen numara veya plakalar söylendiği şekilde takılmalıdır. Kontrol noktalarında veya bitişte numaranız kayıt edilemezse sıralamaya giremezsiniz.
* Bu, özel bir etkinlik olacağından herhangi bir sağlık raporu veya lisans gerekliliği yoktur. Katılımcıların sağlık durumlarının bu tip bir etkinliğe uygun olduğunu ve tüm riski üstlendiklerini belirtir toplu kayıt ve “Risk Kabul Formu” ‘nu etkinlik günü kayıt masasında imzalamaları gerekmektedir.
* Genel trafik, mülkiyet ve güvenlik kurallarına uymak katılımcıların kendi sorumluluğudur. Parkur dışındaki yasaklanmış alanlara girilmemelidir. Kural ihlallerinden doğabilecek hukuki sorunların muhatabı katılımcının kendisidir, organizasyon sorumlu tutulamaz.
* Doğayı kirletmemek için suyunuzu istasyon civarında içip ambalajını çöp kutusuna atmalısınız. Kişisel su taşıma aparatları taşınabilir.
* Etkinlik süresince çevreye hiçbir şekilde çöpünüzü veya fazlalığını hissettiğiniz bir malzemenizi atamaz/bırakamazsınız. Bu davranış diskalifiye sebebidir.
* Mevsim itibarı ile hava değişken olabilir. Hava durumu takip edilerek buna uygun kıyafetler seçilmelidir.
* Tüm ödüller törende sırasıyla verilecek, erken ayrılmak isteyenler için özel bir uygulama olmayacaktır. Törene katılamayacak katılımcılar, yerlerine bir refakatçi bırakmalıdırlar. Ödüller daha sonra iletilmeyecektir. Ödül alacak kişilerin ve destekçilerin onurlandırılması için organizasyona bir bütün olarak katılmanızı önemle rica ederiz.
* Katılımcıların (iş, aile, sağlık vb.) herhangi bir nedenden ötürü etkinliklere katılamaması durumunda ücret iadesi yapılmaz. Kayıt ücretleri bir başka etkinliğe veya kişiye aktarılmaz.
* Hava veya arazi şartlarındaki değişiklikler, katılımcı yeterliliği gibi nedenlerle parkurlarda güzergah veya mesafe değişikliği yapılabilir. Katılımcılar yeni parkur düzenlemesine uymakla mükelleftirler, aksi iddialarda ve taleplerde bulunamazlar.
* Ara sonuçlar yayınlandıktan 15 dakika içerisinde 100TL itiraz bedeli ve dilekçe ile etkinlik direktörlüğüne başvurarak itirazınızı yapabilirsiniz. İtirazınızın kabul olması halinde itiraz bedeli geri ödenir ve gerekli düzeltme yapılarak sonuçlar revize edilir. Daha sonra yapılacak itirazlar geçersizdir.
* Tüm katılımcılar bu kuralları okumuş ve biliyor kabul edilerek kayıt olmuş sayılırlar.

Nasıl Gelirim?

Ulaşım: Etkinlik alanına kolay ulaşım için Bostancı-Aya Nicola Plajı arası özel bir motor kaldırılması planlanmaktadır. Gerekli izinler alındığı taktirde detaylar iletilecektir. Bunun yanı sıra Sirkeci, Kadıköy, Bostancı, Kartal gibi farklı noktalardan Büyükada iskelesine motor ile tarifeli seferler bulunmaktadır.

 

Kartal, Bostancı, Kadıköy, Eminönü ve Kabataş’tan deniz yolu ile seyahat tarifeleri için aşağıdaki linkleri ziyaret edebilirsiniz.

Şehir Hatları için: https://www.sehirhatlari.istanbul/tr/seferler/ic-hatlar/adalar-hatlari-176

Bostancı-Büyükada için: http://www.mavimarmara.net/bostanci-buyukada-heybeliada/

Kartal-Büyükada için: http://www.adalardan.net

Beşiktaş-Kabataş-Büyükada için: http://www.mavimarmara.net/adalar-besiktas-kabatas/

bottom of page