top of page
Team_Kronos-Ultimate_Cunda-2024-1.png

Genel Bilgiler 

Tarih: 1 Haziran 2024, Cumartesi
Yer: Ayvalık CUNDA Adası
Parkurlar: Koşu 7km, 12km, 22km / Yüzme 1km, 2km / Kombine (2km yüzme+12km koşu)
Destekleyenler: HİS Federasyonu, Ayvalık Kaymakamlığı, Ayvalık Belediyesi, INTERSPORT, ADIM ADIM
Katılımcı profili: Tüm katılımcıların 18 yaşını doldurmuş olması zorunludur. Kontenjan 750 kişi ile sınırlıdır.

Kayıt Prosedürü

Kayıt formunu doldurup, ödemesini yaptıktan sonra isminizi katılımcı listesinden kontrol ediniz. Yanlış girilmiş bilgileriniz varsa, e-posta göndererek düzelttiriniz.

Son kayıt tarihi 24 Mayıs Cuma günüdür. Bu tarihten sonra veya etkinlik alanında kayıt alınmayacaktır. Kontenjan dolduğunda kayıtlar daha erken bir tarihte de kapanabilir.

Erken kayıt: 1 Aralık – 29 Şubat arası tek branş  500 ₺– kombine 800 ₺

Geç kayıt: 1 Mart – 24 Mayıs arası tek branş  650 ₺ – kombine 1100 ₺

ÖNEMLİ: Katılımcıların herhangi bir nedenden ötürü etkinliklere katılamaması durumunda ücret iadesi yapılmaz. Kayıt bir başka etkinliğe  veya kişiye aktarılmaz.

Sporcu Kiti: Her katılımcıya tişört verilir. Koşuculara çipli numara,  yüzücülere bone ve çipli bileklik verilir. Numara ve çipini kullanmayan katılımcılar tasnif dışı kalırlar. Kitler, her katılımcının şahsen kendisine ve kimlik ibraz edilerek verilecektir. Katılacağınız branşın başlangıç saatinden en az 1 saat önce teslim alınmayan kitler verilmez ve bir hak iddia edilemez.

Ultimate Cunda - Kayıt Prosedürü

Program

31 Mayıs Cuma

17:00 / Kit dağıtım açılış

21:00 / Kit dağıtım kapanış

 1 Haziran Cumartesi

08:00 / Koşu Start

12:30 / Yüzme Start

14:30 / Ödül Töreni

15:30 / After Party

2 Haziran Pazar

08:30 Yoga

Ultimate Cunda - Yoga

* Ödül törenine kalamayacak olan katılımcılar, yerlerine bir refakatçi bırakmalıdırlar. Ödüller daha sonra iletilmez. Ödül alacak kişilerin ve destekçilerin onurlandırılması için organizasyona bir bütün olarak katılmanızı önemle rica ederiz. Genel klasmanda kürsüye çıkan katılımcılar, yaş grubunda ayrıca kürsüye çıkmayacaktır.

Etkinlik Alanı ve Parkurlar

Tüm etkinlik CUNDA ZOI SEASIDE alanında yapılacaktır.  Adres: Namık Kemal Mah. 3 Kuyular Caddesi No:8 10405 Cunda

Giyinme, tuvalet, otopark, vestiyer ve sağlık hizmeti bulunacaktır.

Ultimate Cunda Parkur - 01

Koşu parkuru, eğimli bir arazi yapısına sahip olup, uzun ve dik çıkış-inişler bulunmaktadır. Zeminin geneli sert taşlı topraktır.  Her türlü koşu ayakkabısı ile koşulabilir. Hava şartlarına uygun kıyafetlerin giyilmesi, güneş kremi, güneş gözlüğü ve şapka kullanımı önerilir. Parkurda su ve serinleme noktaları olacaktır. Limitler dahilinde tamamlayamayan koşucular parkurdan alınarak yarışma dışı kalırlar.

7km. Kısa parkur: Arazi koşunu deneyimlemek isteyen fakat uzun mesafeli kırıcı parkurlara ve sıcağa alışık olmayan koşucular için harika bir başlangıç olacaktır. 1 adet su noktası bulunacaktır. Parkur tamamlama süresi 70 dakikadır.

12km. Uzun Parkur: Antrenman seviyesi yeterli, arazi koşu deneyimi olan ve kendisini gerçekten zorlamaya hazır koşucular için önerilir. 2 adet su noktası bulunacaktır. Parkurun tamamı 100 dakikada tamamlanmalıdır.

22km. Parkuru:  3 saat ve üzeri sürelerde orta/yüksek yoğunlukta koşu dayanıklılığına ve arazi koşu deneyimine sahip koşucular için önerilir. Ultra trail koşmaya niyetlenen koşucular için başlangıç seviyesinde zorlu ama eğlenceli bir test parkurudur. 3 adet su noktası bulunacaktır. Ultra hazırlığı olması ve güvenliğiniz için ayrıca en az 500ml su matarası ve cep telefonu taşımanız önerilir (zorunlu değildir). Parkur 200 dakikada tamamlanmalıdır.

Yüzme parkuru, kıyıya çok yakın ve seyirci izlenimine müsaittir. Deniz zemini kumluk ve 2-8 derinlikte sığ bir yapıdadır. Su sıcaklığı ortalama 22 santigrad derece civarındadır. Her türlü tür mayo ve wetsuit kullanımı serbesttir. Parkurlarını zaman limitleri içerisinde tamamlayamayan yüzücüler parkurdan çıkarılarak yarışma dışı kalırlar.

Ultimate Cunda Parkur - 02

1km. Kısa parkur: Açık su yüzmesini ilk kez deneyimleyecek veya uzun mesafe için yeterince hazırlığım yok diyenlere tek turluk kısa parkuru önerilir. Uzun parkur ile tamamen aynı özelliklerde olup tek farkı mesafesidir. Parkur tamamlama süresi 30 dakikadır.

2km. Uzun Parkur: Antrenman seviyesi yeterli olan deneyimli yüzücüler içindir. Aynı parkur 2 tur olarak tamamlanacaktır. İlk turu 30 dakikada tamamlayamayan yüzücüler ikinci tura devam edemezler. Parkurun tamamı 70 dakikada tamamlanmalıdır.

Ultimate Cunda - Parkur - 4

Kategori ve Ödüller

Yaş Tasnifi: Nüfus kağıdındaki doğum yılı baz alınarak 4 farklı yaş grubu yapılır; 18-29 Yaş / 30-39 Yaş / 40-49 Yaş / 50 ve üzeri yaşlar.

A. Tek Branş Katılımı ve Ödülleri: Yüzme veya Koşu etaplarından birine katılacağınız anlamına gelir. Süre limitleri içerisinde parkurunu tamamlayamayanlar tasnif dışı kalırlar.

Her branş için parkurunu tamamlayan tüm katılımcılara anı madalyası verilir.

Kısa parkurlarda (1km yüzme ve 7km koşu) genel klasman ilk üç dereceye kupa verilir, yaş grubu tasnifi yapılmaz.

Uzun parkurlarda (2km yüzme ve 12km koşu) genel klasman ilk üç dereceye kupa ve 4 farklı yaş grubunda ilk üç dereceye kürsü madalyası verilir.

 

22km koşu parkurunda genel klasman ilk üç dereceye kupa ve 4 farklı yaş grubunda ilk üç dereceye kürsü madalyası verilir.

Tek branş için kayıt formunda “branş” seçimi yapılarak buna göre kayıt ücreti ödenmelidir.

B. Kombine Katılım ve Ödülleri: 2km Yüzme+12km Koşu parkurlarına katılacağınız anlamını taşır. Kombine sıralamasına girebilmek için ilgili parkurlar belirtilen limitler içerisinde  tamamlanmalıdır.  Branşlardaki bitiriş süreleri toplanarak kombine genel klasman sıralaması oluşturulur. Eşitlik halinde; doğum tarihine (yıl-ay-gün sırasıyla) bakılır. Yaşı büyük olan avantajlıdır.

Genel klasman kadın/erkek ilk 3 dereceye kupa verilir (yaş grubu tasnifi yapılmaz).

Kombineciler aynı zamanda yüzme ve koşu yaş gruplarında da değerlendirilerek en ucuz katılım ücreti ile ilgili kategorilerin tüm ödüllerine sahip olabilirler. Amaç, katılımcıları tüm branşlarda gün boyu etkin olmaya teşvik etmektir.

Kombine katılmak için; kayıt formunda “kombine” seçeneği işaretlenmeli ve kayıt ücreti yatırılmalıdır.

INTERSPORT Hediye Çekleri 

* Genel klasman, kadın-erkek kategorilerinde, tabloda yer alan toplam 108.000₺ değerinde hediye çeki verilir.

Please-enter-a-title_-001 (7).jpg

Kurallar / Hatırlatmalar

*Kayıt formunu doldurulup, ücreti yatırılarak onay alan kayıtlar, “katılımcılar” listesinde yayınlanır. Listedeki bilgilerinizde değişiklik olacaksa lütfen e-posta gönderiniz.
* Nüfus kağıdınız yanınızda olmalıdır. Kit teslimi ve yaş tasnifi buna göre yapılacaktır.
* Belirlenen parkur dışına çıkılması diskalifiye sebebidir. Parkur üzerinde yönlendirme işaretleri ve hakem kontrol noktaları ile video çekimi olacaktır.
* Numaralar kimlik kontrolü ile ve imza karşılığı teslim edilecektir. Numarasız şekilde parkura girilmemelidir. Verilen numaralar söylendiği şekilde takılmalıdır. Kontrol noktalarında veya bitişte numaranız kayıt edilemezse sıralamaya giremezsiniz.
* Bu, özel bir etkinlik olacağından herhangi bir sağlık raporu veya lisans gerekliliği yoktur. Katılımcıların sağlık durumlarının bu tip bir etkinliğe uygun olduğunu ve tüm riski üstlendiklerini belirtir toplu kayıt ve “Risk Kabul Formu” ‘nu etkinlik günü kayıt masasında imzalamaları gerekmektedir.
* Genel trafik, mülkiyet ve güvenlik kurallarına uymak katılımcıların kendi sorumluluğudur. Parkur dışındaki yasaklanmış alanlara girilmemelidir. Kural ihlallerinden doğabilecek hukuki sorunların muhatabı katılımcının kendisidir, organizasyon sorumlu tutulamaz.
* Doğayı kirletmemek için suyunuzu istasyon civarında içip ambalajını çöp kutusuna atmalısınız. Kişisel su taşıma aparatları taşınabilir.
* Etkinlik süresince çevreye hiçbir şekilde çöpünüzü veya fazlalığını hissettiğiniz bir malzemenizi atamaz/bırakamazsınız. Bu davranış diskalifiye sebebidir.
* Mevsim itibarı ile hava değişken olabilir. Hava durumu takip edilerek buna uygun kıyafetler seçilmelidir.
* Tüm ödüller törende sırasıyla verilecek, erken ayrılmak isteyenler için özel bir uygulama olmayacaktır. Törene katılamayacak katılımcılar, yerlerine bir refakatçi bırakmalıdırlar. Ödüller daha sonra iletilmez. Ödül alacak kişilerin ve destekçilerin onurlandırılması için organizasyona bir bütün olarak katılmanızı önemle rica ederiz.
* Katılımcıların (iş, aile, sağlık vb.) herhangi bir nedenden ötürü etkinliklere katılamaması durumunda ücret iadesi yapılmaz. Kayıt ücretleri bir başka etkinliğe veya kişiye aktarılmaz.
* Her türlü mücbir sebeplerden ötürü parkur ve programda değişiklik olabilir. Katılımcılar yeni düzenlemeye uymakla mükelleftirler, aksi iddialarda ve taleplerde bulunamazlar.
* Ara sonuçlar yayınlandıktan 15 dakika içerisinde 250TL itiraz bedeli ve dilekçe ile etkinlik direktörlüğüne başvurarak itirazınızı yapabilirsiniz. İtirazın kabul olması halinde itiraz bedeli geri ödenir ve gerekli düzeltme yapılarak sonuçlar revize edilir. Daha sonra yapılacak itirazlar geçersizdir.

* Genel klasmanda kürsüye çıkan katılımcılar, yaş grubunda ayrıca kürsüye çıkmayacaktır.
* Tüm katılımcılar bu kuralları okumuş ve biliyor kabul edilerek kayıt olmuş sayılırlar.

Nerede Kalabilirim?

Ultimate Cunda - Fora Glamping

CUNDA ZOI SEASIDE

 

+90 530 372 27 29

Etkinlik alanı olan CUNDA ZOI SEASIDE' ın sınırlı sayıdaki delux bahçeli otantik karavan ve bungalov odalarında konaklama özel fiyatları aşağıdadır.

Dilerseniz kendi çadırınızda kamping olanağı da sunulmaktadır.

 

2 kişilik 1 gece oda-kahvaltı / 4000₺ 

1 gece çadır konaklama yeri  /  1000₺

(kahvaltı istenirse kişi başı 250₺)

Cunda Fora Glamping

ZOİ SPIRITUAL LUXRIOUS 

 

+90 532 120 15 40

Aşıklar Tepesi' nin eşsiz manzarası, Cunda sahilinin görkemi, kilise ve manastır merkezlerinin geniş kültürü, Arnavut kaldırımları, taş evleri ve doğasıyla Ayvalık’ı ZOI’ de yaşamaya davetlisiniz. Etkinliğe özel yalnızca 12 oda

2 kişilik 1 gece oda-kahvaltı / 5000₺

Nerede Yiyebilirim?

“Ultimate CUNDA” destekçisi olan restoranlardan %10 indirim alabilirsiniz. Özellikle etkinlik gecesi için mutlaka rezervasyon yaptırmalısınız. Ege’nin nefis lezzetlerinde buluşmak üzere şimdiden afiyet olsun.

Ultimate Cunda - Nerede Yiyebilirim

Nasıl Gelirim?

Ultimate Cunda - Nasıl Gelirim_Uçak

Edremit Havaalanı

Istanbul – S.Gökçen (SAW) Balikesir Koca Seyit (EDO)

THY      Borajet      Pegasus

Ultimate Cunda - Nasıl Gelirim_Otomobil

Otomobil

İstanbul-Ayvalık arası yaklaşık 6 saat sürmektedir.

Yolların büyük kısmı duble yoldur.

Karayolu haritası için tıklayın

bottom of page