top of page
Team_Kronos-Ultimate_Umraniye-2024-1.png

Genel Bilgiler

Tarih: 26 Kasım 2023, Pazar
Yer:  ÜMRANİYE Millet Bahçesi- Hacegan Ormanı (İnkılap, Küçüksu Cd., 34768 Ümraniye- Kocatepe Mezarlığı karşısı)
Parkurlar: Koşu 8k / Bisiklet 8k / Kombine (Koşu + Bisiklet)
Destekleyenler: ÜMRANİYE Belediyesi
Katılımcı profili: Tüm katılımcıların 18 yaşını doldurmuş olması zorunludur. Kontenjan 550 kişi ile sınırlıdır.

Kayıt Prosedürü

Kayıt formunu doldurup, ödemesini yaptıktan sonra isminiz katılımcı listesinde görünecektir. Yanlış girdiğiniz bir bilgi olursa e-posta göndererek düzeltilmesini sağlayabilirsiniz.

Son kayıt tarihi 21 Kasım Salı günüdür. Bu tarihten sonra veya etkinlik alanında kayıt alınmayacaktır. Kontenjan dolduğunda kayıtlar daha erken bir tarihte de kapanabilir.

Kayıt ücreti: Tek branş 50TL – kombine 90TL

ÖNEMLİ: Katılımcıların (iş, aile, sağlık vb.) herhangi bir nedenden ötürü etkinliklere katılamaması durumunda ücret iadesi yapılmaz. Kayıt ücretleri bir başka etkinliğe  veya kişiye aktarılmaz.

Sporcu Kiti: Koşuculara çipli numara, bisikletçilere çipli plaka verilir. Numara ve çipini belirtildiği gibi kullanmayan katılımcılar sıralama-tasnif dışı kalırlar. Sporcu kitleri, her katılımcının şahsen kendisine ve kimlik ibraz edilerek, imza karşılığında verilecektir. Etkinlik başlangıç saatinden en az 30 dakika önce teslim alınmayan kitler verilmez ve bir hak iddia edilemez. İlgili etkinlikten 30 dakika önce start listesi hakeme verildikten sonra kit teslimi yapılmaz. Vestiyer hizmeti olacaktır.

Program

08:30 / Kayıt masası açılış

09:30 / Bisiklet başlangıcı

10:30 / Bisiklet parkuru kapanış

11:00 / Koşu başlangıç

12:15 / Koşu parkuru kapanış

12:45 / Ödül töreni

Ultimate Ümraniye - Ümraniye Spor
Ultimate Ümraniye - Program

Parkur

Bisiklet ve koşu parkuru aynıdır. Etkinlikler 130m rakımdan başlar. Parkurun en yüksek noktası 145m. ve en alçak noktası 105 metredir. Parkurun ana yolları asfalt, park içinde toprak zemin geçişleri olacaktır. Arazinin yapısı nedeni ile çıkış-inişler olacaktır. Herhangi bir koşu ayakkabısı ile rahatlıkla koşulabilir.  Hava şartları göz önünde bulundurularak uygun kıyafetler giyilmelidir.

Bisiklet güvenliği: Amortisörlü dağ bisikleti (MTB) ve kask zorunludur. Kilitli pedal, gözlük, eldiven ve pedli bisiklet taytı kullanımı konfor ve güvenlik için önerilir.

Su istasyonu: Koşuda parkurun orta kısmında su istasyonu bulunacaktır. Bisikletçiler ise sularını mataralarında taşıyacaklardır.

Ultimate Ümraniye - Parkur

Kategori ve Ödüller

Yaş Tasnifi: Nüfus kağıdındaki doğum yılı baz alınarak 4 farklı yaş grubu yapılır; 18-29 Yaş / 30-39 Yaş / 40-49 Yaş / 50 ve üzeri yaşlar.

A. Tek Branş Katılımı ve Ödülleri: Koşu veya bisiklet etaplarından birine katılacağınız anlamına gelir. Koşu parkuru 75 dakikada, bisiklet parkuru 60 dakikada tamamlanmalıdır. Bu süreler içerisinde parkurunu tamamlayamayanlar tasnif dışı kalırlar.

Her branş için parkurunu tamamlayan tüm katılımcılara anı madalyası verilir. Ayrıca kadın/erkek 4 farklı yaş grubunda ilk üç dereceye kupa verilir.

Koşu ve MTB branşlarının kadın-erkek genel klasman ilk 3 sıralamasına ayrıca kupa ve nakit ödüller olacaktır (ödül tablosu aşağıdadır).

Genel klasmanda ilk üçe girebilen yaş grubu sporcuları, yaş grubunda ayrıca kürsüye çıkacaktır.

Tek branş için kayıt formunda “koşu veya bisiklet” seçimi yapılarak buna göre kayıt ücreti ödenmelidir.

B. Kombine Katılım ve Ödülleri: Hem koşu, hem de bisiklet parkurlarına katılacağınız anlamını taşır. Kombine sıralamasına girebilmek için ilgili parkurlar belirtilen limitler içerisinde  tamamlanmalıdır. Tüm branşlardaki bitiriş süreleri toplanarak kombine genel klasman sıralaması oluşturulur. Eşitlik halinde; doğum tarihine (yıl-ay-gün sırasıyla) bakılır. Yaşı büyük olan avantajlıdır.

Yaş grubuna bakılmaksızın kadın/erkek genel klasman ilk 3 dereceye kupa ve nakit ödüller verilir (ödül tablosu aşağıdadır).

Ayrıca koşu ve MTB branşlarında genel klasman ve yaş grubu sıralamasın da dahil olurlar.

Kombineciler en ucuz katılım ücreti ile ilgili kategorilerin tüm ödüllerine sahip olacaklardır. Amaç, katılımcıları tüm branşlarda gün boyu etkin olmaya teşvik etmektir.

Kombine katılmak için; kayıt formunda “kombine” seçeneği işaretlenmeli ve kayıt ücreti yatırılmalıdır.

Ultimate Ümraniye Ödüller

ÖNEMLİ: Tüm ödüller törende sırasıyla verilecek, erken ayrılmak isteyenler için özel bir uygulama olmayacaktır. Törene katılamayacak hak sahipleri, yerlerine bir refakatçi bırakmalıdırlar. Ödüller daha sonra iletilmez. Ödül alacak kişilerin, destekçi kurumların, organizasyon komitesinin onurlandırılması için etkinliğin tamamını bir bütün olarak düşünerek katılmanızı önemle rica ederiz.

Kurallar / Hatırlatmalar

* Kayıt formunu doldurup, kayıt ücretini yatırmalısınız. Ücret onayı alan katılımcıların bilgileri katılımcılar listesinde yayınlanır. Listedeki bilgilerinizde değişiklik olacaksa lütfen mail atınız.

* Nüfus kağıdınız yanınızda olmalıdır, yaş tasnifi buna göre yapılacaktır.

* Belirlenen parkur dışına çıkılması diskalifiye sebebidir. Parkur üzerinde yönlendirme işaretleri ve hakem kontrol noktaları ile video çekimi olacaktır.

* Numaralar kimlik kontrolü ile ve imza karşılığı teslim edilecektir. Numarasız şekilde parkura girilmemelidir. Verilen numara veya plakalar söylendiği şekilde takılmalıdır. Kontrol noktalarında veya bitişte numaranız kayıt edilemezse sıralamaya giremezsiniz.

* Bu, özel bir etkinlik olacağından herhangi bir sağlık raporu veya lisans gerekliliği yoktur. Katılımcıların sağlık durumlarının bu tip bir etkinliğe uygun olduğunu ve tüm riski üstlendiklerini belirtir toplu kayıt ve “Risk Kabul Formu” ‘nu etkinlik günü kayıt masasında imzalamaları gerekmektedir.

* Genel trafik, mülkiyet ve güvenlik kurallarına uymak katılımcıların kendi sorumluluğudur. Parkur dışındaki yasaklanmış alanlara girilmemelidir. Kural ihlallerinden doğabilecek hukuki sorunların muhatabı katılımcının kendisidir, organizasyon sorumlu tutulamaz.

* Doğayı kirletmemek için suyunuzu istasyon civarında içip ambalajını çöp kutusuna atmalısınız. Kişisel su taşıma aparatları taşınabilir.

* Etkinlik süresince çevreye hiçbir şekilde çöpünüzü veya fazlalığını hissettiğiniz bir malzemenizi atamaz/bırakamazsınız. Bu davranış diskalifiye sebebidir.

* Mevsim itibarı ile hava değişken olabilir. Hava durumu takip edilerek buna uygun kıyafetler seçilmelidir.

* Tüm ödüller törende sırasıyla verilecek, erken ayrılmak isteyenler için özel bir uygulama olmayacaktır. Törene katılamayacak katılımcılar, yerlerine bir refakatçi bırakmalıdırlar. Ödüller daha sonra iletilmeyecektir. Ödül alacak kişilerin ve destekçilerin onurlandırılması için organizasyona bir bütün olarak katılmanızı önemle rica ederiz.

* Katılımcıların (iş, aile,sağlık vb.) herhangi bir nedenden ötürü etkinliklere katılamaması durumunda ücret iadesi yapılmaz. Kayıt ücretleri bir başka etkinliğe veya kişiye aktarılmaz.

* Hava veya arazi şartlarındaki değişiklikler, katılımcı yeterliliği gibi nedenlerle parkurlarda güzergah veya mesafe değişikliği yapılabilir. Katılımcılar yeni parkur düzenlemesine uymakla mükelleftirler, aksi iddialarda ve taleplerde bulunamazlar.

* Ara sonuçlar yayınlandıktan 15 dakika içerisinde 100TL itiraz bedeli ve dilekçe ile etkinlik direktörlüğüne başvurarak itirazınızı yapabilirsiniz. İtirazınızın kabul olması halinde itiraz bedeli geri ödenir ve gerekli düzeltme yapılarak sonuçlar revize edilir. Daha sonra yapılacak itirazlar geçersizdir.

* Tüm katılımcılar bu kuralları okumuş ve biliyor kabul edilerek kayıt olmuş sayılırlar.

Nasıl Gelirim?

Toplu ulaşımla geliş: İETT 11 H Ortaçeşme-Ümraniye hattı otobüsü ile Hacegan Ormanı Durağı’ na gelebilirsiniz.

Toplanma alanı: Etkinlik toplanma, ısınma ve tören alanı Millet Bahçesi ana otoparkıdır. Bu bölgede tuvalet, su, elektrik, otopark ve cafe hizmetleri mevcuttur.

bottom of page